Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies    ROZUMIEM

Domki dla owadów i łąki kwietne


Ludzka ingerencja w środowisko nie zawsze niesie za sobą pozytywne skutki. Poprzez działalność gospodarczą, a w szczególności zanieczyszczanie środowiska czy likwidację nieużytków, człowiek ma zgubny wpływ na rozwój wielu pożytecznych owadów, które, między innymi zapylają rośliny oraz doprowadzają do ich owocowania. Co więcej dzisiejsze rolnictwo, zamiast korzystać z naturalnej ochrony roślin, jaką są właśnie owady, wykorzystuje coraz większe ilości chemicznych środków. To wszystko doprowadza do odnotowywania niepokojących danych dotyczących zmian zachodzących w ekosystemie. Szacuje się bowiem, że w ciągu ostatnich lat znacząco spadła liczebność owadów.

Domki dla owadów
Dobrym rozwiązaniem tego narastającego problemu jest budowa hotelów dla owadów. Każdy ma możliwość zbudowania takiego domku, a im zostaną wykorzystane bardziej naturalne produkty, tym lepiej dla przyszłych lokatorów. Największy dom dla owadów powstał w Polsce i został zaprezentowany 23 maja podczas Światowego Dnia Różnorodności Biologicznej. W akcję zaangażowało się wiele firm, na których terenach ich inwestycji staną domki. Ważne, aby pamiętać o umieszczeniu powstałego domku w zacisznym i osłoniętym od deszczu i wiatru miejscu. Tworząc miejsca do życia dla owadów, a w efekcie je chroniąc mamy realny wpływ na kształtowanie krajobrazu, którego rodzime gatunki roślin (mające szanse przetrwać jedynie dzięki zapylającym je owadom) są nieodłącznym elementem.

sprawozdawczość sprawozdawczość

Łąki kwietne
Łąki kwietne to przyjazna środowisku alternatywa dla drogich w utrzymaniu trawników . Łąki kwietne wspierają przyrodę – dzięki bogactwu i różnorodności stanowią miejsce do życia dla pożytecznych owadów i innych małych zwierząt.

Zalety łąk kwietnych:

  • wzbogacają ekosystem miejski, tworzą wyspy bioróżnorodności;
  • dają pożywienie i schronienie dla pożytecznych owadów - w tym pszczoły miodnej i trzmiela;
  • są zdecydowania bardziej odporne na suszę, w związku z czym nie wymagają dodatkowego nawadniania, ani systematycznego koszenia;
  • są w stanie zretencjonować większą ilość wody niż tradycyjne trawnik;
  • dostarczają pozytywnych wrażeń wizualnych;

sprawozdawczość

Zapraszamy do kontaktu
Współpracujemy z przyrodnikami, jak również architektami krajobrazu starając się dobrać dla naszych klientów odpowiednie mieszanki nasion, a także zapewnić opiekę po realizacji projektu (dosiew, konsultacje, wsparcie).

[autor: Aleksandra Jagielska, data: 17.06.2021]

NIP: 6412550687, REGON: 386361026 ,
Nr KRS: 0000847313 – Sąd Rejonowy w Gliwicach Wysokość kapitału zakładowego: 15 000 zł
Nr rejestrowy BDO: 000430845
I © 2023 Ekoregenracja by S-b