Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies    ROZUMIEM

Rozsączanie wód opadowych lub roztopowych


Wody opadowe lub roztopowe można rozsączać w naszych ogrodach oraz na terenie naszych działek. Dzięki temu woda ta może być efektywniej wykorzystana przez rośliny. Możemy ją również magazynować i wykorzystywać do własnych celów, co jest szczególnie istotne, gdy nie mamy możliwości podłączenia do sieci kanalizacji ogólnospławnej lub deszczowej.

Korzyści płynące z rozsączania i magazynowania wody
Do korzyści płynących z rozsączania wód opadowych lub roztopowych:

  • obniżenie kosztu poboru wody wodociągowej
  • brak konieczności opłat za odprowadzanie wód opadowych do kanalizacji
  • zachowanie naturalnego obiegu wody w przyrodzie

Sposoby rozsączania wody
Na rynku możemy znaleźć wiele różnych sposobów rozsączania wody w gruncie w obrębię swojego ogrodu. Jednymi z najpopularniejszych są skrzynki rozsączające, studnie chłonne, tunele drenarskie, studnie żwirowe i wiele innych. Służą one do rozsączania lub magazynowania wody deszczowej odprowadzonej z dachów budynków, tarasów, parkingów, ulic i innych powierzchni utwardzonych.

rozsączanie

Urządzenia wodne w naszch ogrodach
Czym są urządzenia wodne? Są to urządzenie służące kształtowaniu zasobów wodnych oraz korzystaniu z nich. Do takich urządzeń możemy zaliczyć między innymi wyżej wymienione skrzynki rozsączające, studnie chłonne, tunele drenarskie, studnie żwirowe jak i obiekty służące do ujmowania wód powierzchniowych oraz podziemnych, kanały i rowy, zbiorniki, stawy rybne oraz stawy przeznaczone do oczyszczania ścieków, rekreacji lub innych celów oraz obiekty energetyki wodnej. Musimy jednak pamiętać o tym, że wszystkie z tych urządzeń wymagają pozwoleń oraz zgłoszenia, które są konieczne jeśli chcemy cieszyć się nimi w naszych ogrodach.

[autor: Mateusz Macha, data: 14.07.2021]

NIP: 6412550687, REGON: 386361026 ,
Nr KRS: 0000847313 – Sąd Rejonowy w Gliwicach Wysokość kapitału zakładowego: 15 000 zł
Nr rejestrowy BDO: 000430845
I © 2023 Ekoregenracja by S-b